Tolerancja w Polsce


"Nie wybrałem sobie miejsca swego urodzenia.

Tak jak nie wybrałem skóry, która tyle nosze.
Jedna rasa, ludzka rasa rozum podpowiada,
nie oddawać żadnej czci dla flagi czy cesarza.
Polak, Niemiec czy Rosjanin- nieznaczące nazwy.
W Portugalii czy Nepalu - jednakowi ludzie.
Jedna ziemia, jeden świat.
To dla nas oczywiste.

I bez względu na wyznanie.
Każdy inni wszyscy równi.
I bez względu na płeć.
Każdy inni wszyscy równi.
I bez względu na skórę.
Każdy inni wszyscy równi."Tolerancja w Polsce ... cóż raczej jej brak. Przykro jest widzieć jak bardzo ludzie są nie tolerancyjni w Polsce. Czemu? To pytanie chyba najbardziej mnie ciekawi... Nieraz widzę i słyszę jak duża ilość polaków wyśmiewa się z ludzi homoseksualnych,  o innym kolorze skóry, którzy słuchają innej muzyki, ubierają się inaczej niż większość.

 Czemu w Polsce ludzie reagują inaczej niż w większości innych krajach? Czemu za granicą ludzie na całujące się pary homoseksualistów mówią " ach jaka ta miłość jest piękna", a w Polsce "Co to za ludzie?! Wstydziliby się ! Jak tak można?!" ? Dlaczego w innych krajach ludzie o  przeciwnych barwach skóry się ze sobą przyjaźnią,  uśmiechają się do siebie idąc spokojnie ulicą,  a w Polsce ludzie z innym kolorem ciała boją się iść ulicą, być wyśmiani,  zwyzywani?! KAŻDY INNY WSZYSCY RÓWNI!  Kiedy zobaczycie jak ktoś przezywa osobę homoseksualną lub o innej barwie skóry, upomnijcie ją!  Dla was to może jest wstydliwe lecz dzięki temu jakaś osoba może zrozumieć że jeśli  będzie niegrzeczna dla innych bo oni są "inni " to nie będzie dzięki temu lepsza, nie stanie się ona przykładem dobrego człowieka.Komentarze

 1. Absolutnie się z tobą zgadzam.
  To przykre co się wyprawia w naszym kraju... :(
  Zapraszam -> caroberry.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy post, skłania do przemyśleń. ;)
  Uważam, że ludzie powinni być bardziej tolerancyjni. Błędna jest postawa osób uważających, że homoseksualizm lub inny kolor skóry jest czymś nieodpowiednim. Według mnie jest to coś raczej innego, wyróżniającego się, a nie coś złego. :)

  czternasta26.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Widze ze mało chyba wiesz na temat np. Czarnoskórych. Ja osobiscie doznałam lub widzialam ze osoby czarne nie zachowywały sie same dobrze mimo ze nikt im "nie ubliżał" czy inaczej dokuczał. Co do homoseksualizmu ja do tych ludzi nic mie mam. Toleruje ich lecz nie akceptuje tego ze chca adoptować dzieci.
  Pozatym sadze ze każda osoba ma ma to oddzielne zdanie i nie powinno sie narzucać własnego słowa innym. Czy tak nie uważasz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż może niektórzy nie zachowują się dobrze lecz większość jest wyśmiewana za sam kolor skory nawet jeśli nic nie zrobili innym. Jasne że nie powinno się narzucać swojego zdania innym. Każdy ma swoje słowo lecz nie zmienia to faktu że można upomnieć kogoś kto wyśmiewa i coś robi komuś tylko i wyłącznie z powodu iż jest według kogoś "inny, dziwny" bo jest innej orientacji, inaczej się ubiera, innej jest wiary bądź ma inny kolor skóry

   Usuń
 4. Myślę, że Polska nie dojrzała jeszcze do pewnych spraw...
  http://luuvmy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Halo.
  Czy tylko ja spotkałam innych Polaków w życiu? Mam wrażenie, że moi znajomi, ale także osoby starsze w moim otoczeniu mają zupełnie inne podejście do życia. Moja kuzynka wychodzi za mąż za czarnego chłopaka i zero złych komentarzy. Mam kumpla bi i kumpele także bi i nikt w naszym towarzystwie nie ma z tym problemu. Aczkolwiek tolerancja to nie jest mówienie, że miłość między dwoma mężczyznami jest och i ach. Każdy ma prawo do własnego zdania i jeśli uważasz, że są tacy słodcy, a pan lub pani X uważa, że nie, ale nie podchodzi do nich i nie sprzedaje im kopa w dupę i kilku obraźliwych uwag, to nie można piętnować tych osób. Niektórzy ludzie mają po prostu inne zdanie i chwała im za to, o ile nie prowadzi do patologii w zachowaniu (jak przemoc, czy zastraszenie). Mam wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry nie boją się wychodzić z domu. Ba! Miałam koleżankę o bardzo ciemnej karnacji, która nigdy nie miała problemów na tym tle w szkole, w przeciwieństwie do mnie. Rude włosy i piegi (typowa uroda rodzimych europejczyków) były powodem do szykan, tak, że na jakiś czas uciekłam od mojego naturalnego koloru włosów.
  Mam wrażenie, że za bardzo się podniecamy niewielkim procentem osób FAKTYCZNIE nietolerancyjnym i przez to zapominamy, że fakt, że coś nam się nie podoba, lub mamy inne zasady to niekoniecznie brak akceptacji i NIETOLERANCJA. Czasami to po prostu odmienne zdanie i nie należy od razu robić z igieł wideł.
  Jak ktoś wyżej powiedział, niechęć do osób czarnoskórych może wynikać z ich zachowania, a nie koloru skóry. Polecam porozmawiać z osobami, który były np. w Paryżu, gdzie obecnie jest "wysyp" czarnoskórych emigrantów, którzy pałają się sprzedażą podróbek, a także naciąganiem. Prosty przykład spod bazyliki Sacre Coeur, gdzie łapią ludzi za nadgarstki i zanim zdąży się człowiek zorientować na na nim sznurek wart 5 euro. Odmowa zapłaty łaczy się z bardzo agresywnymi zaczepkami i ciężko się nie zgodzić na to pięć euro.
  Także każdy medal ma dwie strony.
  Pozdrawiam :)
  Raven,
  http://ponad-czasem-raven.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. też nie do końca rozumiem skąd w naszym narodzie tyle nienawiści, tyle braku tolerancji dla rozumianej różnie inności, bo niekoniecznie przejawia się to tylko w kolorze skóry, wierze czy orientacji seksualnej, chociaż są to zdecydowanie najbardziej nagłaśniane kwestie.
  i bardzo podoba mi się to, co zostało wspomniane w komentarzu powyżej, że nie zawsze chodzi o kolor skóry, tylko o zachowanie. a opisany przykład jest najczęstszym jaki można spotkać przykładowo we Włoszech, co widziałam za kazdym razem podczas swojego pobytu w tym kraju. i nie chodzi tu zupełnie o kolor skóry, podobne zachowanie u innych osób też mnie denerwuje. ;)
  pozdrawiam.
  http://poprostumadusia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety tak już jest.... Tylko niekiedy tolerancja wszystkiego też jest zła. W USA zalegalizowali związki homoseksualne, więc co będzie następne? Są już osoby, które chciałyby związki kazirodcze. Dlatego, z jednej strony, tolerancja jest dobra, ale z drugiej, nie można wszystkiego tolerować.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. zgadzam się z tobą w każdym słowie..
  Zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. niestety istnieją ludzie tolerancyjni i nietolerancyjni :/
  Mój blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja jestem lesbijka i na razie nie spotkałam się z wielką nienawiścią :) po comming oucie tylko od strony matki, ale olalam - zawsze trza olewac. Co do postu - absolutna racja. Zapraszam na mój post o tej sytuacji również :) ps. Jak tu teraz jechać na wakacje z partnerka :D. Miłego wypoczynku :)
  http://amor-tollit-timorem.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 11. Wydaje mi się, że pytanie dlaczego nasz kraj jest tak nie tolerancyjny jest pytaniem retorycznym. Od wieków Polska była tolerancyjna co do religii, nie było prześladowań jak w innych krajach. A współcześni Polacy to jeden wielki rasizm.. z pewnością jednym z przejawów braku tolerancji do osób homoseksualnych jest wiara. Polacy do w większości katolicy a jak wiadomo w kościele nie ma miejsca na owe związki. Aż tak tych związków nie popieram typu małżeństwo, adopcja dzieci itp.. ale nie przeszkadza mi jeśli są z sobą itp. bo oni mi nic nie robią.
  http://blogujzangie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. No niestety Polsa uważa ze jest tolerancyjnym krajem, a jak przychodzi co do czego to śmieja się z obcokrajowców ;/
  http://sugarivett8.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Jestem tolerancyjna, ponieważ uważam, że każdy ma prawo żyć tak, jak mu się podoba, lecz jakoś nie rozczula mnie widok dwóch kolesi całujących się w parku, ponieważ to nie jest zgodne z ludzką naturą i jej uwarunkowaniami. Mimo takich poglądów, jednak nigdy nikogo za to nie dyskryminuję, lecz i tak nie zrobię tęczowego profilowego.
  Pozdrawiam, Laru!

  OdpowiedzUsuń
 14. Tzw. Polacy-cebulacy
  Krótko i na temat ha,ha :D
  http://marrie-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Myślę, że jeżeli ktoś nie wyrządza krzywdy i szanuje innych, to sam zasluguje na szacunek bez względu na wszystko.
  http://modajestnaszapasja.blogspot.com/2015/06/herbata-z-lipy.html
  Będzie mi miło, jeżeli zostawisz po sobie ślad u mnie <3

  OdpowiedzUsuń
 16. ja szanuje obce osoby do czasu kiedy wykaza brak szacunku, zapraszam do siebie http://www.krystianwojtowicz.pl - przyzapisie masz ebooka, dzis pojawil sie nowy wpis o spoosbie myslenia

  OdpowiedzUsuń
 17. Każdy jest równy, dopóki chce być równy, a nie lepszy. Parady równości doprowadzają mnie do szału. To samo co ustawki "prawdziwych patriotów" po meczach..

  toofussy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Jeśli chodzi o kolory skóry i orientacje to chodzi chyba o to, że nie wszyscy są przyzwyczajeni do takich rzeczy, więc ich to dziwi. Chociaż nie chcę się za bardzo wypowiadać na takie tematy, każdy ma po prostu własne zdanie i będzie robił co uważa. :)

  xnatg.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Niestety ludzie w Polsce są jacy są i raczej już nic nie jest w stanie tego zmienić x.x
  Fajny post!
  http://imagine-day.blogspot.com/- KLIIK

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja jestem tolerancyjna, ale niestety właśnie większość Polaków już nie... dobrze obrazuje to ten obrazek z tymi jajkami hahah :D
  Obserwuję! :)

  Blog z bajkowymi i fantasy sesjami zdjęciowymi 
  Nowy sesja zdjęciowa pt. ''Elf'':
  http://moooneykills.blogspot.com/2015/07/elf.html

  OdpowiedzUsuń
 21. Świetnie napisany post!
  Pozdrawiam :)
  http://olga-dz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 22. Zrobili się tacy pewnie przez to USA (?), w którym mogą się pobierać pary tej samej płci, a Polacy chcą zachować u nas tak jak jest teraz i nie przyjmować żadnych takich "zachowań" u nas. Powiem, że ja za tym nie przepadam i wolę, żeby u nas zostało tak jak jest teraz :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo ciekawy post <3
  Jestem tutaj pierwszy raz i na pewno pozostanę na dłużej.
  Obserwuje licze na to samo i zapraszam do siebie :)
  http://dominikax.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. Rasizm jest rzeczą straszną, jednak homoseksualistów nie toleruję, bo jestem katoliczką :)
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  W wolnej chwili zapraszam do mnie:
  NOWY POST: MÓJ NAJWIĘKSZY WRÓG? JA SAMA.
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 25. nienawidzę rasizmu, ale szczerze mówiąc sama kiedyś taka byłam..
  jeżeli chodzi o związki homoseksualne to oczywiście, że toleruję :3
  zapraszam : http://xmaalw.blogspot.fr/

  OdpowiedzUsuń
 26. Dla mnie każdy człowiek jest równy i szufladkowanie ras czy prześladowanie homoseksualistów jest nie do przyjęcia.

  Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 27. Hmm, fakt. Ludzie często obrażają ludzi o innych poglądach na świat, kolorze skóry, czy tym podobnym rzeczom i to jest nie w porządku, ale uważam, że każdy ma prawo do posiadania własnej opinii na te tematy. Np. nie musimy akceptować związków homoseksualnych, ponieważ zdarzają się przypadki, że osoby o innej orientacji seksualnej za bardzo się z tym obnoszą i wszystkim dookoła wmawiają, że muszą ich tolerować i koniec. Nie zawsze tak jest, ale w obecnej sytuacji nie wyobrażam sobie, bym mogła związać się z kimś tej samej płci. Nie dlatego, że nie jestem tolerancyjna, ale dlatego, że po prostu mam takie zdanie na ten temat i mam do tego prawo. Nie wyśmiewam tutaj nikogo i nie obrażam, także jak dla mnie jedyną rzeczą, którzy ludzie w Polsce muszą zrozumieć to to, że "akceptować" i "tolerować" to dwa różne terminy i nie należy tego ze sobą mylić. Jeśli chodzi o rasę, czy wygląd - nie rozumiem, w czym tutaj problem. Nie ważne, czy to Polska, Chiny, czy Afryka - każdy wygląda inaczej i tu się z Tobą zgodzę, powinniśmy AKCEPTOWAĆ wygląd innych. Według mnie nie powinno się łączyć tego wszystkiego w jedno. O co mi chodzi? Niektóre rzeczy musimy tolerować, inne powinniśmy lub możemy. Łatwiej zaakceptować u kogoś rude włosy, niż zmianę orientacji seksualnej i nie zawsze jest tak, że słowo TOLERANCJA oznacza tolerowanie wszystkiego. Tak, toleruję homoseksualistów, tak, toleruję inny kolor skóry, ale np. nie toleruję tego, że ktoś w coś wierzy, lub nie. I co wtedy? Od razu taką osobę ukamienujemy i narzucimy z góry, że jest nietolerancyjna? Może ma jakiś ciekawy pogląd co do tego, ma argumenty na to, dlaczego tak, a dlaczego nie? Nie wiemy tego. Zamiast się rzucać powinniśmy zacząć tolerować osoby, które nie tolerują niektórych rzeczy, skoro jest tak wiele osób, które mówią, że są bardzo tolerancyjni. To działa w dwie strony. Ty nie tolerujesz ateisty - on musi to zaakceptować. Ateista nie toleruje Ciebie, wierzącego - musisz to zaakceptować. To tylko moje poglądy i nie musisz tego uważać, za prawidłowe .Przepraszam za ciągłe powtarzanie słowa "tolerować"w różnych formach. Dziękuje za uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 28. Myślę, że jestem tolerancyjna i nie przeszkadza mi homoseksualizm, ateiści, inni ludzie..
  Super post, obserwuję!
  http://magicloony.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 29. Dla mnie pojęcia orientacji, płci czy koloru skóry nie istnieją, szanuję ludzi za charakter, który tworzą sami, a nie za cechy, z którymi się rodzą.

  OdpowiedzUsuń
 30. ja nie jestem tolerancyjna - nie toleruję rasizmu i ludzi nietolerancyjnych. O!

  OdpowiedzUsuń
 31. ciekawe tematy prezentujesz na swoim blogu, ja mamm podobne, zapraszam do siebie, dzis nowy wpis http://www.krystianwojtowicz.pl - przy zapisie masz ebooka

  OdpowiedzUsuń
 32. Ciekawy temat, bardzo mi się spodobał, myśle że jestem tolerancyjna

  OdpowiedzUsuń
 33. Masz rację, należy szanować wszystkich. Niezależnie od tego, czy zgadzamy się z ich poglądami. Wiadomo, że nie musimy przyjaźnić się z osobami homoseksualnymi, ale potrzeba chociaż odrobinę szacunku, bo obrażanie kogoś nic nie da, a jest po prostu krzywdzące.

  Pozdrawiam i zapraszam http://mlodacebulka.blogspot.com. U mnie podobna tematyka :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Hej :) gratuluje - nominowałam Cię do Liebster Blog Award !!!
  Więcej informacji u mnie - http://justwannafeelfree.blogspot.it/2015/07/liebster-blog-award.html .
  Zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 35. Ciekawy temat poruszylas
  http://justine-and-nicole.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 36. Dobrze, że poruszyłaś ten temat u siebie, bo kompletne ie rozumiem co się dzieję z ludźmi z naszego kraj, skąd w nich tyle nie tolerancji?! Jest to brutalne, twój post jest świetny, postanowiłam, że cię zaobserwuję, po przeczytaniu tego postu, trzymaj tak dalej! :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Bardzo ciekawy blog ! powodzenia w dalszym blogowaniu !! :) zapraszam do siebie ;) - http://sisterschannelfashion.blogspot.com/ i może obs za obs ?

  OdpowiedzUsuń
 38. Blogerzy mogą o tym pisać i naprawdę coś zmienić! Mamy swoich czytelników i warto poruszać takie tematy

  OdpowiedzUsuń
 39. Zgadzam się z tobą w 100%.
  Ludzie tutaj sami siebie by się po zabijali, bo jeden to ma ciemną karnację, a drugi ze jest albinosem

  Zapraszam do siebie www.me-kwiatoners.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 40. Ale zakłamana i fałszująca rzeczywistość ta twoja teza o braku tolerancji oparta na argumentach hipokryzji. Motywował niczego nie będę, bo dla 80% Polaków wszystko jest jasne, a ty i tak ten wpis skasujesz. Kłamstwa, fałsz i demagogia.
  ~~SzklaneOKO

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentarze są motywacją do dalszego działania. :)

Popularne posty z tego bloga

I ULUBIEŃCY LIPCA I WYJAŚNIENIA I WRZEŚNIOWE NOWOŚCI I

I WYWIAD I HONEYYEAR I

I WYWIAD I KSIĄŻKI DOBRE JAK CZEKOLADA I