Jak pokonać nieśmiałość
Nieśmiałość. Problem dużej liczby ludzi. Utrudnia zawieranie nowych znajomości, ukazywanie swoich dobrych stron. Dzięki nieśmiałości mamy zazwyczaj bardzo małą samoocenę. Nie umiemy docenić siebie, swoich starań. Jeszcze 6 miesięcy temu byłam na prawdę strasznie nieśmiała. Na szczęście trochę się pod tym względem zmieniłam i nieśmiałości powiedziałam " ŻEGNAJ! ".Jak pokonać nieśmiałość?


 • Osoby nieśmiałe zazwyczaj mają masę kompleksów. Dlatego pierwszym krokiem do pokonania nieśmiałości jest zaprzestanie porównywaniu się do innych. Kiedy to będziesz robić pomyśl, że inni też mają swoje wady. Nikt nie jest ideałem. Zacznij dostrzegać swoje zalety i doceń siebie!
 • Przełamuj się krok po kroku. Zacznij od najprostszych rzeczy typu zapytanie się nieznajomej osoby o godzinę lub gdzie znajduje się jakieś miejsce
 • Przestań bać się ciszy. Oczywiste, że w rozmowie ona nastąpi, ale nie przejmuj się tym, iż ta długa cisza jest powodem Twojej nieśmiałości. Równie dobrze druga osoba może zacząć temat.
 • Nie przejmuj się złą krytyką innych ( wyśmiewanie, wyzwiska itd.).  Nie warto brać pod uwagę zdanie tych osób, gdyż mogą to robić z zazdrości. Tak na prawdę to te osoby są strasznie żałosne i nic nie warte.
 • Rozwijaj tematy! Nawet z jednego prostego zdania można rozwinąć wiele tematów np.

  - Jaki jest twój ulubiony kolor?

  Kiedy dana osoba odpowie możesz wtedy wyrazić swoje zdanie na temat tego koloru i oczywiście zapytać się z jakiego powodu ta osoba lubi ten kolor. Haha tak wiem podałam banalny temat, ale nawet z takiego może wyniknąć coś ciekawego!
 • Uśmiech. Jeśli ktoś się do Ciebie uśmiechnie to odwzajemnij to! Nie stój/siedź sztywno i nie zastanawiaj się 5 minut co masz zrobić. Czy nic i mieć nadal obojętny wyraz twarzy czy pokazać również swój piękny uśmiech. Dzięki temu się przełamiesz i możliwe, iż zyskasz nową znajomość.
 • Nie bój się działać! Rób rzeczy, na które masz ochotę. Nie stresuj się tym jak ktoś inny na to zareaguje. To Twoje wybory i nikt nie powinien się w nie wtrącać.
Mam nadzieję, iż pomogłam wam choć trochę tym postem! :)
Komentarze

 1. Bardzo mądrze napisany post :)

  http://pisany-z-pasji.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. post bardzo pomysłowy i orginalny ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oo świetny post! Pierwszy raz widzę taki w blogosferze :D Jaa kiedyś byłam nieśmiała, ale odkąd przyszłam do gimnazjum i na poważnie zajęłam się blogiem, już tak nie jest! ♥
  http://zyciedlapasji.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. mam problem z nieśmiałością, to uciążliwe. nie umiem się przełamać, zawsze, nawet najbliżsi znajomi mówią jako pierwsi 'cześć'. spróbuję zastosować się do twoich wskazówek, są mądrze napisane :D

  zapraszam również do siebie :)
  http://on-the-way-to-wonderlandd.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze, że ja nie mam problemu z nieśmiałością :D
  Myślę, że z niej niektórzy wyrastają przynajmniej to widzę po kilku osobach, które znam od dziecka.

  http://wszystkooczymmarzakobiety.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś tak miałam, ale z czasem człowiek przestaje się przejmować. Warto uwierzyć w siebie lub olać innych i być sobą :)
  http://tenebrisriddle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Mądrze napisane! Ja kiedyś sama byłam bardzo nieśmiała, ale teraz jakoś z tego wybrnęłam i wydaję mi się, że tak jak napisałaś pierwsze co trzeba zrobic to pokochac siebie. Swoje wady i zalety. Później jest już z górki ;] Mi bardzo wiele pewności siebie dały wszelkiego rodzaju komplementy.
  /Liseł
  NASZ BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 8. Przydatny post ! Ja osobiście jestem otwartą i wygadaną osobą więc nie mam takich problemów..haha ale co zrobić jeśli spyta o coś nauczyciel a Ty nie jesteś pewna/ny czy masz racje...i dla mnie tu zaczynają się schody :) Ale mniejsza.Ciekawy post i uważam, że uśmiech to podstawa <3 Serdecznie Zapraszam - Klik!

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo dobre wskazówki:) kiedyś byłam bardzo nieśmiała. Dziś jest trochę lepiej:)
  patricia7777.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne rady, myślę że nieśmiałe osoby mogły by je sobie wziąć do serca :)

  madamblanche.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Nieśmiałość potrafi zatruć życie,. Zabrakło mi na początku jednego, zaakceptuj to, że jesteś nieśmiała a potem z tym walcz. Poznaj kiedy najbardziej się to nasila, dlaczego tak się dzieje. Jeżeli chcesz pokonać wroga musisz najpierw zauważyć że on jest i go poznać. Bo tylko w ten sposób wiesz jak z nim dokładnie walczyć. I chyba najważniejsza jest wiara w siebie.
  Kiedyś przeczytałam że ludzie nieśmiali to egoiści bo myślą że wszytko się kręci w okół nich. (Strasznie mnie to wkurzyło) Że wszyscy tylko patrzą i czekają na ich potknięcie, że zawracają dużą uwagę na krzywą spinkę we włosach i duże przerwy w rozmowie. Więc większy dystans do siebie może bardzo pomóc.
  Pozdrawiam
  Randaksela
  Pudełko w piwnicy trochę handmade
  Zorza poranna trochę słów

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja jestem tak zmienną osobą że raz jestem bardzo nieśmiała, a raz duszą towarzystwa. Ale chyba wszystko ze mną w porządku, prawda? :)

  ~ http://bliskiwschodslonca.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha tak wszystko z Tobą w porządku. Pewnie po prostu przy niektórych osobach czujesz się niepewnie :)

   Usuń
 13. Myślę że nieśmiałość można pokonać robiąc rzeczy które sprawiają że jesteś nieśmiały/a

  Zapraszam do mnie :) =KLIK=

  OdpowiedzUsuń
 14. Nieśmiałość jest potężną barierą i tak naprawde nie ma wyznaczonych opcji jej pokonania. Wszystkie sposoby są dobre ale każdy jest inny i nie na każdego to zadziała
  Pozdrawiam x
  http://blekitnypamietnik.blogspot.com/2015/11/sweater-weather.html

  OdpowiedzUsuń
 15. Nieśmiałość :) też się z nią niekiedy borykam :) eternalrebel55.blogspot.com Pozdrawiam Rebel

  OdpowiedzUsuń
 16. Oj nieśmiałość jest straszna, ja jestem nieśmiała, ale jest to zależne od sytuacji :-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Najlepszym sposobem jest podejmowanie nowych wyzwań, na początku będą się wydawać straszne ale z czasem dziwne uczucie minie ;)
  http://przygody-mileny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. Przełamywanie nieśmiałości to długi proces, ale warto go przejść :)
  ❤ blog

  OdpowiedzUsuń
 19. Też bywam nieśmiała A rady bardzo cenne :) Pozdrawiam Rebel eternalrebel55.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Dobre rady. Jeśli chodzi o uśmiech to faktycznie skutkuje :)
  Jeśli będziesz miała wolny czas to zapraszam- http://betweenheavenandhell99.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Oj! Posiadam ten problem, a już najbardziej w stosunku to Panów. Uśmiech zdecydowanie łagodzi skutki tej nieciekawej cechy. Dlatego ciągle szczerzę japę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentarze są motywacją do dalszego działania. :)

Popularne posty z tego bloga

I ULUBIEŃCY LIPCA I WYJAŚNIENIA I WRZEŚNIOWE NOWOŚCI I

I WYWIAD I HONEYYEAR I

I WYWIAD I KSIĄŻKI DOBRE JAK CZEKOLADA I