Wywiad #4

Witajcie Kochani!

To już czwarty i w dodatku dość inny niż dotychczas wywiad. 
Czemu?

Ten wywiad został przeprowadzony z bardzo inteligentnym BLOGEREM.
Tak. Tym razem jest to mężczyzna, a dokładniej Oskar Bąk z bloga OskarBąk- Blog
Nazywam się Oskar. Mam 18 lat i jestem uczniem liceum, w klasie maturalnie. Moją główną pasją, która pcha mnie przez życie jest wrestling, którym interesuje się od 2010 a trenuje od 2013 roku. Oprócz tego uwielbiam piłkę nożną, którą raczej hobbistycznie trenuje. Lubię oglądać przeróżne filmy, od tych wstrząsających i dających do myślenia po głupie komedie. Może to z tego powodu, że jestem gościem z niesamowitym dystansem do świata. Uwielbiam się śmiać, a najwięcej z samego siebie! Interesuje się historią, filozofią, psychologią i seksuologią. Staram się być osobą o szerokich horyzontach interesuję się zarówno polityką, sportem, historią, jak i psychologią. Poświęcam sporo czasu zaczytywanie się w książkach/ artykułach na ten temat. Oprócz tego lubię śpiewać i chyba wychodzi mi to całkiem nieźle. Czasem uda mi się napisać wiersz czy tekst piosenki.


 1. Twój blog jest o ludziach, a raczej o ich emocjach, błędach. Skąd pomysł na taki temat bloga?

 Mój blog jest uzupełnieniem tego, czym zajmuje się w świecie realnym ( a właściwie dopiero zaczynam). Staram się pomagać ludziom na podstawie wiedzy, którą zdobywam i własnych doświadczeń. Z tym, że nie rozwiązuje jakiś mega zaawansowanych problemów, gdyż od tego są specjaliści. Staram się, więc pomagać a nie przeszkadzać, nie chce nikomu utrudniać ani robić problemów, daje rady, opowiadam historię, jednak pokornie twierdzę, że wiele jeszcze przede mną. Do samego tematu koło psychologicznego zaprowadziło mnie życie i trudności, z jakimi się zmagałem. Dzięki temu jestem w stanie autentyczniej spojrzeć na problem, bo jak np. o nieśmiałości i o tym jak sobie z nią radzić wypowiadać ma się osoba, która nigdy nieśmiała nie była?


 2.Wiążesz plany z YT czy raczej zostaniesz przy blogu?

 Naturalnie. YouTube w dzisiejszych czasach zyskuje przewagę nad klasycznymi mediami takimi jak telewizja, szczególnie u młodej publiczności. Jednak kroki, które zamierzam podjąć w przyszłości z YT związane wymagają ogromnego przygotowania pod względem technicznym i merytorycznym. Nie chciałbym wypuścić byle, jakiego contentu, lecz pobadać rynek i trafić w niszę. Nie musi to być koniecznie kanał związany z pseudo psychologicznymi rzeczami. Zobaczymy gdzie poprowadzi mnie los.


3.Dlaczego Wordpress a nie Blogspot?

Przed wszystkim przemawia za mną edytor tekstów w WP oraz dostęp do tysiąca niesamowicie przydatnych wtyczek. Mój blog jest dość ubogi, ale też nie ma większej potrzeby na zaawansowane rzeczy (przynajmniej na razie). Jestem zwolennikiem prostych i przejrzystych stron, które są się w stanie wybronić przede wszystkim treścią. Wszelkie inne mniejsze kwestie są oczywiście ważne, tylko na razie kompletnie niepotrzebne.

4.Masz zamiar pisać posty na inne tematy niż teraz? Czy raczej pozostaniesz przy teraźniejszych?

Zgodnie z zasadą, kto się nie rozwija ten zostaje w tyle mam zamiar zmieniać i udoskonalać swojego bloga, swój fanpage oraz piętnować swój byt w intrenecie. Mam zamiar stopniowo urozmaicać bloga, jednak na razie (póki pomysły są) trzymam się starej konwencji. W przyszłości? Może recenzje filmów, czy gier… Po raz kolejny powtórzę, nie wiem gdzie los mnie poniesie.


5.Jakie masz nastawienie wobec hejtów?

 Hejty są naturalną częścią jakiejkolwiek aktywnej formy bytu w społeczeństwie. Wystarczy być trochę innym, wyróżniać się, wybijać, a od razu zostajesz ścinany i równany z resztą. Na ogół społeczeństwo lubi równać do dołu, ludzie wolą się pośmiać z Tigera i Kobry, zamiast przyznać się do niewiedzy. (Oczywiście nie twierdzę, że takie powygłupianie się jest złe). Jeśli hejt jakakolwiek by mi przeszkadzał to prawdopodobnie nie robiłbym nic. Los jednak chciał, że jestem indywidualistą, a takiemu to zawsze wiatr w oczy wieje. 


6.Jak Twoi znajomi reagują, kiedy dowiadują się, iż prowadzisz bloga? Raczej pozytywnie czy może wręcz przeciwnie?

 Reagują raczej dobrze. Choć wiem, że mój wiek w tym wypadku jest pewną pułapką. „Bo co osiemnastolatek może wiedzieć o życiu i dlaczego tak poucza?”. Myślę, że poniekąd, z taką myślą zderzają się moi czytelnicy, jednak zdarzają się pozytywne komentarze, gdzie ludzie piszą, że w jakiś sposób pomogłem im zrozumieć parę rzeczy, lub po prostu zaciekawiłem. Ja nie jestem wielkim guru, jestem kimś, od kogo można śmiało zacząć podróż, do bardziej światłych osób, ja mogę jedynie naprowadzać.


 7. Swojego bloga traktujesz, jako... Mój mały manifest wobec świata


Komentarze

 1. właśnie doszła mu kolejna czytelniczka, ma bardzo fajnego bloga ;)
  fajnie ze robisz wywiady z bloggerami :D
  pozdrawiam,
  frydrychmartyna.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Idę poczytać jego blog- widać, że ma dobrze poukładane w głowie :) Na jakich zasadach przeprowadzasz wywiady z blogerami? :)
  Pozdrawiam, obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, najpierw staram się poznać danego blogera. Czytam jego bloga i jeśli mi się spodoba podejmuję decyzję zaproponowania wywiadu. Oczywiście możesz również napisać na email jeśli jesteś zainteresowana. Następnie zadaje pytania. Osoba, z którą przeprowadzam wywiad ma tydzień na odpowiedzenie na nie :)

   Usuń
 3. Wywiad to super pomysł!
  fajny blog.
  Zapraszam do mnie http://sisterse-k.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny wywiad, super wykonanie ! :)
  blogerkaphoto.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Kojarzę jego bloga!:) Fajne są takie wywiady :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny wywiad :)
  life-patuu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny wywiad :)
  Mylifeismy47.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Super wywiad. Zadałaś bardzo ciekawe pytania. Twój wywiad zachęcił mnie do zaglądnięcia na jego blog. Widać po odpowiedziach, że jest mądrym człowiekiem. Twój blog mi się bardzo podoba. :)
  Zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny wywiad, a chłopak sprawia wrażenie wartościowej osoby więc pędzę zobaczyć jego bloga :)

  http://wszystkooczymmarzakobiety.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Powiem szczerze, ze pierwszy raz słyszę o Oskarze, ale blog mnie zachwycił, na pewno będę go regularnie czytać. :D Ciekawy wywiad! :D

  julia-skorupka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo podoba mi się Twój post, z pewnością zajrzę na bloga Oskara :) Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Wow, pierwszy raz ktoś podeslal mi link z takim blogiem. Jestem w szoku,pozytywnym szoku! Rób to dalej jeśli sprawia Ci to wielka przyjemność :) i powodzenia życzę! selfisshgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Znalazłaś niesamowitą osobę i idealnie trafiłaś z pytaniami. Bardzo mi się podoba taki wywiad. Precyzyjny i kreatywny.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo fajny pomysł na cykl tekstów. Masz dryg do zadawania pytań, a twój rozmówca w interesujący pomysł na nie odpowiedział :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentarze są motywacją do dalszego działania. :)

Popularne posty z tego bloga

I ULUBIEŃCY LIPCA I WYJAŚNIENIA I WRZEŚNIOWE NOWOŚCI I

I WYWIAD I HONEYYEAR I

I WYWIAD I KSIĄŻKI DOBRE JAK CZEKOLADA I