" Podpalaczka "Tytuł :
Podpalaczka
Autor : Stephen King
Wydawnictwo : Albatros
Gatunek : Thriller
Ilość stron : 510
Ocena: 10/10

Opis wydawcy:"Charlie McGee jest dzieckiem wyjątkowym, obdarzonym nadludzkim darem, zdolnością pirokinezy: potrafi siłą woli zdalnie rozniecić ogień. Rodzice dziewczynki, Vicky i Andy, uczestniczyli kiedyś jako ochotnicy w tajemniczym eksperymencie sponsorowanym przez tajną amerykańską agencję rządową, przybudówkę CIA zwaną Sklepikiem. Pozwalając sobie wstrzyknąć Próbę Sześć – rzekomo nieszkodliwą substancję halucynogenną, w rzeczywistości niebezpieczny środek chemiczny powodujący trwałe zmiany w przysadce mózgowej i chromosomach – zostali nieświadomie wyposażeni w niezwykłe talenty, obejmujące telekinezę, hipnozę i telepatię. Daleko idące skutki eksperymentu kładą się cieniem na życiu poddanej nieustannej obserwacji rodziny McGee, zmieniając je w koszmar. Po zamordowaniu Vicky przez agentów Sklepiku, nie chcąc, by Charlie stała się kolejnym „królikiem doświadczalnym” CIA, Andy decyduje się na ucieczkę. Pościg za dwójką zbiegów prowadzi John Rainbird, zabójca na usługach Sklepiku, dla którego zabicie dziecka staje się celem samym w sobie. Czy Charlie użyje pirokinetycznej mocy, by ocalić siebie i ojca? Zdaniem naukowców, byłaby nawet w stanie samoczynnie doprowadzić do eksplozji atomowej..."
   Obcowanie z książkami Kinga rozpoczęłam od książki "Bezsenność" bardzo spodobała mi się ta lektura więc jak zobaczyłam, że w Biedronce są jego książki po jedyne 10 zł to stwierdziłam, iż muszę kupić kilka. Tak więc kupiłam "Podpalaczkę" oraz "Czarną bezgwiezdną noc" ( którą czytam aktualnie ).

   Od początku " Podpalaczka" była cholernie ciekawa nie spodziewałam się, że ta książka wciągnie mnie aż tak. Momentów mniej ciekawych można by policzyć na palcach jednej dłoni. Zakochałam się w stylu pisania Kinga. Nie spodziewałam się, że ta książka będzie taka genialna. Było także wiele momentów kiedy łza w oku się kręciła. Książka mnie bardzo zaskoczyła, wciągnęła i miło pochłonęła czas. Zdecydowanie jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o moje ulubione książki. Polecam przeczytać. Mam nadzieję, że "Czarna bezgwiezdna noc" również będzie tak genialna :)Cytaty:
"
Żyje się krótko, a potem umiera i znaleźliśmy się na ziemi po to, by pomagać sobie nawzajem"
"
Mózg jest mięśniem mogącym ruszyć świat."
 "Zło, którego nie znasz, jest czasami lepsze od zła, które znasz."
"
Nikt nie jest tak ślepy jak ten, co nie chce widzieć."Komentarze

 1. mimo tego ze ksiazek nie lubie czytac, ta wydaje sie ciekawa :D


  nikolaa123.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie szukam jakiejś ciekawej książki, chyba skuszę się na tą!
  Super recenzja :) ania grabowska blog

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytam zbyt dużo, ale recenzja mnie zaciekawiła:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka może być ciekawa, gdyż to połączenie Kinga i ognia <3 Ja aktualnie skończyłam "Lśnienie" i zabieram się za kontynuację.
  Pozdrawiam // ksiazkiwpiekle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurcze nigdy jeszcze nie miałam książki Kinga w łapkach, ale twoja recenzja bardzo mnie skusiła, zwłaszcza, ze czaje sie na coś jego autorstwa od pewnego czasu! :)


  http://rose-mary-rozkminia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie czytałam ani jednego kryminału, ani thrillera - czas to zmienic, zaczynając od "Podpalaczki" :)
  Mój blog♥
  Co powiesz na wspólną obserwacje?
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. WOW, opis jest naprawdę zachęcający! Twórczości Stephena Kinga miał zamiar już dawno spróbować, jednak kiedy wchodzę do biblioteki - jest po mnie. Dosłownie :D Zapominam co miałam wypożyczyć, oddać... Liczy się już tylko krążenie między regałami i znajdowanie kolejnych intrygujących książek. Jeśli nie zapomnę napiszę sobie na nadgarstku S.King przed kolejną wizytą w pobliskiej bibliotece. Świetne cytaty, tak jak i recenzja <3

  http://to-i-owo-nietypowo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentarze są motywacją do dalszego działania. :)

Popularne posty z tego bloga

I ULUBIEŃCY LIPCA I WYJAŚNIENIA I WRZEŚNIOWE NOWOŚCI I

I WYWIAD I HONEYYEAR I

I WYWIAD I KSIĄŻKI DOBRE JAK CZEKOLADA I