Wywiad #6

Cześć Kochani!W tym wywiadzie wezmą udział... dwie osoby! Dwie świetne dziewczyny.

Marta - Dziewczyna, która piszę o książkach, co niesamowicie jej wychodzi.
Anna - Pisarka, która tworzy coś wspaniałego.

----------------------------------------------------------Mam na imię Marta i liczę sobie 15 lat. Jestem uczennicą ostatniej klasy gimnazjum o zamiłowaniu matematyczno-fizycznym. Interesuje się Czarnobylem i Finlandią. Wieczorami wchodzę umysłem do zony lub pisze opowiadania tudzież książkę, przy akompaniamencie ciszy przerywanym płomieniami zapachowej świecy. Uwielbiam książki o tematyce post-apokaliptycznej i fantasy, ponieważ nie codziennie można spotkać stalkera i elfa. Mam również wiele pasji. Korespondencja listowa, koncertowanie, śpiewanie... Od pięciu miesięcy piszę bloga, co okazało się moją kolejną miłością.


1. Zawsze miałaś takie zamiłowanie do czytania książek czy może od jakiegoś czasu?Jako małe dziecko nie lubiłam książek. Z czasem kojarzyły mi się tylko z nudnymi lekturami szkolnymi. Dwa lata temu zainteresowała mnie książka, którą czytała moja kuzynka. Postanowiłam, że przeczytam serię, którą wtedy mi pokazała. Od półtora roku czytam książki nałogowo, od grudnia postanowiłam prowadzić bloga.

2. Ile książek czytasz rocznie?


Trudno mi to oceniać. W tym roku chciałam zmierzyć się z wyzwaniem "Przeczytam 52 książki w 2016 roku". W 2015 roku było to około 25 książek. 

3. Co Cię pchnęło do pisania o nich na blogu?

Przede wszystkim chęć zmierzenia się z czymś nowym, publikowanie przemyśleń o książkach, poznawanie ludzi z pasją do pisania. Dzięki recenzją potrafię uleczyć kaca książkowego, co za tym idzie - zacząć kolejną książkę bez żadnych problemów. Do tego doszło pytanie Ciekawe jak się pisze takiego bloga. Wiąże się z tym spora praca, którą trzeba pogodzić z życiem osobistym. Jednak nie żałuję, że podjęłam takie wyzwanie. 4. Znajomi/ rodzina wiedzą o tym, że prowadzisz bloga czy wolisz, aby Tylko internauci o nim wiedzieli i go czytali?


O blogu wiedzą moi rodzice i znajomi ze szkoły. W szkole mam ze znajomą parawan, gdzie średnio co miesiąc przyczepiamy swoje "małe recenzje". Tym sposobem poszerzamy zamiłowanie do książek, a ja mogę zamieścić reklamę swojego bloga. Pomimo, że nie podpisałam czyj jest blog "Książki w Piekle" każdy wiedział, że o takiej nazwie tylko ja mogę go prowadzić. 
Na pewno wolę, aby moje otoczenie wiedziało o tym blogu. Jest to miłe, kiedy wiem, że przeczytają coś co umieściłam.

5. Masz zamiar zawsze prowadzić swojego bloga o tematyce książek?


Na pewno chciałabym. Książki jednak dają mi pewien rodzaj szczęścia, a dzięki wpisom mogę podzielić się tym szczęściem z innymi. Z czasem nie zmieniłabym tematyki. Nie widzę siebie w innej kategorii. Jednak recenzje książek to coś, w czym się odnalazłam. 

6. Wiążesz swoją przyszłość z książkami oraz z pisaniem o nich różnych recenzji itp.?

Jak najbardziej. Nawet jeśli nie będę miała czasu na recenzje (chociaż mam nadzieję, że tak się nie stanie), to chciałabym wydać swoją książkę. Może to być również tomik wierszy, lub zbiór opowiadań.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Witam,

Jestem Marysia, zwana Anią, ale bywają i takie kręgi, że mówili mi: "Ździchu". Pomińmy ten skomplikowany temat. Otóż Nasza wspaniała Angela postanowiła dać mi szansę i przeprowadzić ze mną wywiad. Niestety nie przebiłam jej fantastycznych pytań, ale za to dostąpiłam zaszczytu pojawienia się na łamach jej bloga, który z pewnością znacie i uwielbiacie. Muszę Wam się przyznać, że macie do czynienia z maturzystką w terminacyjnym stadium szaleństwa przedmaturalnego. Tak...No i do tego uczennicą (już niedługo absolwentką :D) liceum o profilu biologiczno-medycznym, które będę wspominać we wszelkich koszmarach. Mieszkam w małej wiosce i właśnie z niej postanowiłam zrobić wielkie bum, ale gdzieś w trakcie akcji zapomniałam, że miał to być mój własny film o zabarwieniu romans-horror i wyszło, to co wyszło. 19 lat życia to dużo i mało, jednak jak widać, ani myślę się zamykać. Serdecznie zapraszam do przeczytania wywiadu.

1. Piszesz na prawdę ciekawe i intrygujące teksty. Skąd czerpiesz inspiracje na nie?

Na samym wstępie chciałabym Ci podziękować, że poświęcasz swój czas na moją osobę i za słowa uznania.

Inspiracja rodzi się w samym źródle mojego bytu-w sercu.  Jednak by je poruszyć przeszukuję świat internetu, bądź też historie same do mnie przychodzą. Moje teksty powstają się z przypadku, ale i  z faktu otaczających mnie zmian, które burzą we mnie spokój i chwieją mną, póki nie pogłębię tego tematu. Na wenę wpływa tez: muzyka, filmy, książki, ludzie, którzy wzbogacają mój świat. Natura również przyczynia się do wzruszeń, więc i ona staje się tym, co otwiera moją duszę. Bóg też miesza się do moich niecnych sprawek, Jemu również należy przypisać udział, gdyż on kieruję moim "piórem".

2. Masz zamiar coś wydać? Jakąś książkę, tomik?

Im bardziej zagłębiam się w dzieła wspomnianego wcześniej Tolkiena, tym chętniej myślę, o przyszłości w której podążę jego drogą, by choć trochę wpłynąć na człowiecze serca. Nie jestem jednak tak bogato obdarzona talentem, ale kto wie, może praca i trud, choć trochę pomogą mi być godną, by kiedyś stanąć w niebie na przeciwko mojego mentora i podać mu rękę.

3. Miałaś kiedykolwiek dłuższy czas kiedy brakowało Ci weny i nie mogłaś nic napisać?


Oj, miewam tak często, lecz później przychodzi zwykła ludzka codzienność, która utaja zmartwienia i na nowo daje przyzwolenie, na korzystanie z tego, co mi dane, a jest to wyobraźnia i chyba tylko i aż tyle. Czas braku weny, jest przykry, ale też obfituje w spokój, którego normalnie mi brak.

4. Masz jeszcze jakieś zainteresowania? Masz zamiar podzielić się kiedyś nimi na blogu czy nie chcesz raczej zmieniać tematyki bloga?

Nigdy nie byłam wszechstronnie uzdolnioną osobą. Mogę jednak napomnieć, że interesuję się psychologią, może gdy rozwinę to zainteresowanie, podzielę się nim na blogu. Książki, to również moja pasja, ale nastały czasy ciężkich wyborów i nie zawsze mam na nie chwilkę. Przyznam, że niegdyś  na moim blogu pojawiały się posty dedykowane dla osób z problemami, chciałabym chyba do tego powrócić. To chyba jest pochodną psychoanalizy, więc jak widać moje pasje są okrojone. Filozofia, psychologia i pisanie, no i tworzenie pierdułek, np. szycie, w wakacje poświęcałam temu czas, ale mój słomiany zapal, znów wygrał.

5. Co przynosi Ci spokój? Muzyka? Czytanie? Spacer, a może coś innego?


Często niepokoi mnie obecność w świecie żądzy władzy i zła, wtedy sięgam po muzykę, książki i to co dookoła. Spacery, również towarzyszą mi jako dość dziwacznej osobie. Takiej Ani z nie do końca zielonego wzgórza. Mogłabym jeszcze rzec: bieganie, które oczyszcza mnie z niepewności. Szum fal, widok lśniącej tafli wody, no i deszcz, który jak wiadomo ma zdolność obmywania ran.

6. Jesteś osobą pełną optymizmu czy wręcz przeciwnie?

Trudne to pytanie, a odpowiedź wcale nie przychodzi mi na myśl. Otóż w towarzystwie staram się być optymistką przez zachowanie, w słowach raczej nie. Próbuję zarazić ludzi śmiechem, lecz często jestem też smutnym człowiekiem. Dekadentką niemal. Może to przez powagę, którą usilnie chcę nabyć, a może tak już mam. Optymistka i pesymistka w jednym, patrząc realistycznie.

Dziękuję i pozdrawiam.--------------------------------------------------------

Ja osobiście chciałabym bardzo podziękować dziewczynom za te świetne odpowiedzi. Cieszę się, że miałam możliwość przeprowadzenia wywiadu z nimi. Są na prawdę świetnymi osobami.

Moje Drogie życzę wam powodzenia w prowadzeniu blogów i w dążeniu do waszych celów!

Komentarze

 1. great post thanks for a little bit of motivation <3
  myartrip.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję raz jeszcze, za tą możliwość. To ciekawe doświadczenie, coś nowego i z pewnością wiekopomnego. Tobie również życzę powodzenia i dużooo natchnienia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny wywiad. :) Można się wiele dowiedzieć o tych dziewczynach. Powodzenia w dalszym blogowaniu! :)

  ms-black-lady.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Baaardzo fajnee i ciekawe wyywiady :) piona !:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w wywiadzie ;3
  Pozdrawiam / www.ksiazkiwpiekle.blogspot.com <3 <3 <3

  OdpowiedzUsuń
 6. świetny wywiad naprawdę! :)
  zapraszam do mnie > http://szanellaa.blogspot.com/2016/04/czesc-wszystkim.html#comments

  OdpowiedzUsuń
 7. Super post, fajnie, że prowadzisz takie wywiady ;)
  Świetny pomysł!

  High Five? :)
  http://fridayp.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze nie widziałam bloga z wywiadami, super pomysł :)


  Jeśli Ci się spodoba skomentuj, zaobserwuj.. Odwdzięczę się :)
  http://rougeper.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny post, bardzo podoba mi się pomysł prowadzenia wywiadów z innymi blogermi :)

  http://yulstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe wywiady, czekam na więcej, z chęcią przeczytam. :)

  Obserwuję i zapraszam: http://karox96.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Komentarze są motywacją do dalszego działania. :)

Popularne posty z tego bloga

I ULUBIEŃCY LIPCA I WYJAŚNIENIA I WRZEŚNIOWE NOWOŚCI I

I WYWIAD I HONEYYEAR I

I WYWIAD I KSIĄŻKI DOBRE JAK CZEKOLADA I